سئوالات متداول سرویس ابری آموزش مجازی

از سوی دیگر، ما با مردان عادل و ناسازگار محکوم می شویم که از طریق فریبندگی لذت بردن از لحظه های تحقیرآمیز و غرورآمیز خشمگین شده اند،

سرویس ابری آموزش مجازی اُمگا برای چه کسانی مناسب است؟

به طور کلی هر شخص حقیقی یا حقوقی که بخواهد فرآیند آموزش خود را به صورت الکترونیک پیاده نموده و به مخاطبین خود خدمات آموزشی ارائه کند، مخاطب این سرویس خواهد بود. خواه فرآیند آموزش مجازی برای فراگیران با پرداخت هزینه همراه باشد یا به صورت رایگان و در جهت اهداف سازمانی.

سرویس های ارائه شده چه تفاوتی با هم دارند؟

کلیه سرویس ها از نظر امکانات نرم افزاری مشابه هستند. تفاوت سرویس ها در میزان مصرف منابع است. محدودیت های اعمال شده در فضای میزبانی (حداکثر حجمی که امکان بارگذاری محتوای آموزشی در آن وجود دارد)، تعداد دوره های آموزشی قابل تعریف، تعداد فراگیران قابل تعریف برای دوره ها و امکان استفاده از سامانه کلاس مجازی است. از این رو کاربران بر اساس نیاز خود و مشخصات و نوع آموزش مد نظر خود، سرویس مناسب را انتخاب می نمایند.

برای استفاده از سرویس نیاز به داشتن دانش فنی است؟

شما برای کار با سرویس به هیچ تخصص ویژه ای نیاز ندارید. محیط کاربری سامانه بسیار ساده و کاربرپسند طراحی شده است. به علاوه فیلم های آموزشی ارائه شده نحوه کار با سامانه را به صورت کامل توضیح داده است. آنچه می تواند در کیفیت آموزش های شما تأثیرگذار باشد تبحر شما در تولید محتوای آموزشی با کیفیت خواهد بود.

برای استفاده از سرویس باید نرم افزار خاصی را نصب و راه اندازی کرد؟

محیط کاربری سامانه برای صاحب سرویس و فراگیران و مدرسین بدون نیاز به نرم افزار ویژه ای صرفاً با استفاده از مرورگر اینترنت قابل اجراست و کلیه مراحل آموزش از طریق سامانه قابل اجرا خواهد بود. اما برای استفاده از کلاس مجازی ADOBE Connect لازم است پلاگین خاصی در کامپیوتر مدرس و فراگیران نصب شود. لینک این پلاگین و راهنمای نصب و توضیحات آن در بخش آموزش ارائه شده است.

نرم افزار با کدام نسخه های مرورگرهای اینترنت همخوانی دارد؟

نرم افزار در کلیه نسخ جدید Chrome، Firefox و مرورگر IE از نسخه 9 به بالا بدون مشکل قابل اجرا خواهد بود. در سایر مرورگرهای استاندارد و معتبر نیز چنانچه از نسخه های به روز استفاده شود، مشکلی در کار با سامانه وجود نخواهد داشت.

آیا امکان ارتقای نسخه سرویس در خلال استفاده وجود دارد؟

بله این امکان وجود دارد اما نکته حائز اهمیت این است که متقاضی لازم است هزینه نسخه بالاتر را به صورت کامل پرداخت نماید و هزینه سرویس قبلی عودت داده نمی شود. لذا در انتخاب نسخه سرویس باید دقت لازم به عمل آید.

آیا شرایط ویژه ای برای پرداخت چندماهه هزینه سرویس وجود دارد؟

بله چنانچه هزینه سرویس به صورت 6 ماهه پرداخت شود، 15 روز به صورت رایگان محاسبه می شود و چنانچه هزینه به صورت سالانه پرداخت گردد، یک ماه از زمان سرویس رایگان محاسبه می شود. برای سایر شرایط پرداخت لازم است با واحد فروش مذاکره شود.

مراحل راه اندازی سرویس چگونه است؟ راه اندازی سرویس چقدر طول می کشد؟

بلافاصله پس از انتخاب سرویس و تکمیل فرم مربوطه و با پرداخت هزینه سرویس، سرویس به صورت کامل دایر می گردد و اطلاعات حساب کاربری برای خریدار ارسال می شود. از همان لحظه امکان بهره برداری سرویس میسر خواهد بود.

مراحل اجرای دوره آموزشی پس از خرید سرویس به چه ترتیب است؟

شما بر اساس ساختار آموزشی مورد نظر خود لازم است مراحل مشخصی را برای اجرای دوره های آموزشی طی نمائید. ابتدا تنظیمات اولیه سامانه را مطابق با نیاز خود تعریف می کنید. سپس اقدام به تعریف دوره ها می نمائید. تعریف دوره خود دارای یک ویزارد چند مرحله ای است. در این ویزارد شما ویژگی های دوره، مدرس یا مدرسین را در صورت وجود و فراگیران دوره را تعیین می کنید. با تعریف دوره لازم است محتوای آموزشی دوره بارگذاری گردد تا در اختیار فراگیران قرار گیرد. این کار توسط مالک سرویس یا مدرسین صورت می گیرد. برای هر دوره امکان تعریف آزمون و فعالیت عملی پیش بینی شده که می توان آن ها را همزمان با تعریف محتوا و یا در خلال اجرا دوره تعریف کرد. چنانچه سرویس دارای کلاس مجازی نیز باشد، لازم است تعریف کلاس مجازی و زمان بندی اجرای آن توسط مالک سرویس یا مدرسین صورت گیرد.

اگر سرویس توسط خریدار تمدید نشود، محتوای سرویس چه می شود؟

چنانچه صاحب سرویس تا 7 روز پس از اتمام مدت سرویس نسبت به تمدید آن اقدام نکند، محتوای سرویس به کلی از بین رفته و امکان بازآوری آن وجود نخواهد داشت.

آیا برای اجرای دوره ها لازم است از کلاس مجازی استفاده شود؟

خیر. اصولاً یکی از مهمترین مزایای آموزش مجازی عدم محدودیت زمانی برای استفاده از منابع آموزشی است. و در بیشتر دوره ها، محتوا در دوره تعریف می شود و فراگیران در هر ساعت شبانه روز در طول مدت دوره می توانند از این محتوا استفاده کنند. اما چنانچه نیاز باشد مدرس و فراگیران برای اهدافی نظیر رفع اشکال یا هر هدف دیگری که به تعامل آنلاین احتیاج دارد با هم ارتباط در لحظه داشته باشند، کلاس مجازی با امکانات کامل یک کلاس واقعی و بسیاری از امکانات فوق العاده آنلاین، این نیاز را مرتفع می کند.

کار با کلاس مجازی چگونه است؟

در بخش آموزش، راهنمای کامل کلاس مجازی و نحوه استفاده از آن توضیح داده شده است.